iyihaber.com

Size iyi haber var!

Haberler İncil Kimin İçin Yazıldı?

İncil Kimin İçin Yazıldı?


Tarih boyunca birkaç soru hep gündemde olmuştur. İncil ne zaman yazıldı? Nasıl yazıldı ya da Kim yazdı gibi sorulardır. Ancak şimdi size başka bir soru sormak isterim; İncil kim için yazıldı? Bu soruya cevap vermeden önce bazı konulara değinmek iyi olur.


İNCİL KİMİN İÇİN YAZILDI?

Tarih boyunca birkaç soru hep gündemde olmuştur. İncil ne zaman yazıldı? Nasıl yazıldı ya da Kim yazdı gibi sorulardır.Ancak şimdi size başka bir soru sormak isterim; İncil kim için yazıldı? Bu soruya cevap vermeden önce bazı konulara değinmek iyi olur.

Bu günlerde hayatımızda pek çok şey değişiyor. Teknoloji sayesinde dünyanın neresinde olursa olsun gelen haberleri anında evimizden izleyebiliyoruz. İki dakika içinde yemeklerimizi pişirebiliyoruz. Pek çok hastalığın çaresi bulunmak üzere, Uzayın sırları çözülmekte.

Bütün bunlar dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için yapılan çalışmalar. Ancak dünyada olan biten nedir? Savaşlar, ölümler katliamlar, açlık sefalet, hava tabakamızın zarar görmesi, kuralık tehlikesi, nesilleri yok olan canlılar v.b. Bu listeyi uzatmak mümkündür.

O zaman bu kadar çalışma bu kadar araştırma neyi iyileştirmektedir? Dünyanın sonu hakkında bir çok senaryo üretilmekte. Dünyadan başka gezegenlerde yaşam var mı diye yapılan araştırmalara her yıl harcanan paranın sınırı yok.

Peki bütün bu sorunların kaynağının ve sonucunun ne olduğunu biliyor musunuz? Bilmiyorsanız öğrenebileceğiniz bir imkan var. Hatta bütün bu sorunların bir çaresinin olduğunu bile öğrenebilirsiniz. Bazen kaybettiğimiz bir şey tam gözümüzün önündedir de bir türlü göremeyiz. İşte bunun içindir ki iki bin yıldır gözümüzün önünde olan  ama bir türlü göremediğimiz bu kaynağı size işaret etmek istiyorum: "İncil" YARATICINI TANI, YAŞAMININ ANLAMINI KEŞFET!

Tanrı kendi sözlerini neden dünyaya bildirmek istedi? Çünkü insanların O'nu tanımasını ve onlar için planını bilmelerini de istedi. O zaman eğer Tanrı'nın sözlerini okumazsak O'nun bu isteğini nereden bileceğiz. Herkes Tanrı'ya ulaşmak istiyor. Gökyüzüne doğru uzatılmış merdivenlere tırmanmaya çalışan milyonlarca insan bu çaba içinde. Ancak Tanrı'nın kendisi bu merdiveni uzatmıştır. Tek yapılması gereken Tanrı'nın kendi sözlerinden O'nun planını ve karakterini öğrenmektir.

İNCİL NE DİYOR?


İncil insanlara bir müjde getirmektedir.·Bu müjdenin ne olduğunu açıklar-- Tanrı'nın insan için olan planını bildirir. İsa Mesih’in kim olduğunu ve ne yaptığını yazar. Tanrı'ya ulaşmak için hazırlanan yolu gösterir.

İNCİL’İ NEDEN OKUMALIYIM

Eminiz ki İncil hakkında pek çok şey duymuşsunuzdur. Bir sürü iddia toplumumuzda dolaşmakta. Ancak neden bunlara inanmaktayız? Gerçek olduklarını nereden biliyoruz.

Eğer bir kişi sizin hakkınızda iyi veya kötü bir şey söylemek istiyorsa öncelikle sizi tanıması lazım değil midir? Sizin karakterinizi neleri sevip sevmediğinizi, yaşamınız hakkında bazı bilgiler edinmesi gereklidir. Bunun içinde öncelikle sizinle biraz zaman geçirmesi ve tanıması lazımdır. Ben de sizleri İncil ile biraz zaman geçirmeye davet ediyorum. Nasıl insanların sizi tanımadan peşin hüküm vermesini istemezseniz aynı şekilde Tanrı'da kendi Sözünü daha okumadan yargılara varmanızı istemez.

İncil, bütün insanlar için, bizim için, sizin için yazıldı. Sizin okumanız ve Tanrı'yla tanışmanız için yazıldı. Bir mektup üzerinde kimin adı yazıyorsa o kişiye aittir. Anlarız ki o mektup o kişi için yazılmıştır. İncil bütün insanlık için yazılmış Tanrı'dan gelen bir mektuptur. İçinde ne yazdığını merak etmiyor musunuz? Tanrı'nın sizin için ne dediğini nasıl bir planının ne olduğunu okumak istemez misiniz?

Elinizdeki İncil'i sizin için yazıldığını düşünerek okumanızı rica ederiz. Tanrı'nın sizin için söylediklerini işitebilirsiniz. Belki de siz de yaşamınızda cevap bulamadığınız peş çok soruya cevap bulabileceksiniz.